Profesjonalne doradztwo w zakupie samochodu - pomoc przy zakupie aut nowych i używanych

Wybór i zakup samochodu czy to nowego, czy używanego, to zawsze poważna decyzja. Niekiedy Klient długi czas gromadzi oszczędności lub zaciąga w banku kredyt, aby nabyć wymarzone auto i podnieść komfort jazdy. Nieoceniona jest więc pomoc profesjonalisty we wszystkich czynnościach, związanych z dokonaniem właściwej transakcji kupna samochodu. Fachowa pomoc doradcy pozwala Klientowi zaoszczędzić czas, pieniądze i uniknąć stresu związanego z poszukiwaniem samochodu, oględzinami, sprawdzaniem dokumentacji i załatwianiem wszelkich formalności. Sprawdź w jakim zakresie możesz zdać się na pomoc specjalisty, aby wybrać rozwiązanie maksymalnie komfortowe i funkcjonalne.

 

Wybór oferty odpowiadającej Twoim potrzebom i oczekiwaniom

 

Doradca, znając Twoje preferencje i potrzeby odnośnie samochodu, zajmuje się poszukiwaniem takiego modelu, który w największym stopniu spełni wszystkie oczekiwania. Pozostając w stałym kontakcie, przesyła indywidualnie wybrane oferty, spełniające ustalone kryteria. Będąc fachowcem w branży motoryzacyjnej, oprócz wytypowanych przez Ciebie modeli, może również przedstawić ofertę samochodów, których nie brałeś pod uwagę, a które w takim samym lub większym stopniu okażą się dla Ciebie użyteczne. Doświadczenie i praktyka doradcy lub pracownika autokomisu sprawia, że precyzyjnie dopasowuje pojazd do specyficznych potrzeb odbiorcy. Można powiedzieć, że w tym zakresie zna Ciebie bardziej niż Ty sam.

 

Weryfikacja informacji na temat wybranego samochodu

 

Zakup samochodu to z reguły inwestycja na lata. Istotne jest więc dysponowanie wszelką wiedzą na temat nabywanego pojazdu. Doradca swoje czynności rozpoczyna od sprawdzenia zgodności numeru VIN ze stanem faktycznym. Oprócz informacji na temat mocy silnika, rodzaju napędu czy zużycia paliwa w przypadku samochodu nowego, warto wiedzieć jak oceniane są modele konkretnej marki. Doradca podpowie czy dany samochód mieści się w grupie mało awaryjnych, jak zmienia się wyposażenie egzemplarzy kolejnych roczników i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. W przypadku samochodów używanych, specjalista podejmuje się sprawdzenia najważniejszych punktów samochodu, jego stanu technicznego oraz kompletności dokumentacji. Kompetencje doradcy pozwolą mu na zbadanie karoserii miernikiem grubości lakieru, sprawdzenie stanu ogumienia, felg, świateł, elektroniki oraz wydajności klimatyzacji. Poza tym może odbyć jazdę próbną oraz skontrolować samochód w stacji diagnostycznej lub warsztacie samochodowym. Po sprawdzeniu samochodu, doradca wskazuje jakie elementy będą do wymiany po zakupie. Szczegółowy raport opisujący wszystkie wady i zalety pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

 

Przeprowadzenie negocjacji ze sprzedającym

 

Mając dokładną wiedzę na temat rynku samochodów nowych i używanych, doświadczony doradca pomoże w ustaleniu optymalnej ceny. Profesjonalnie przeprowadza negocjacje z przedstawicielami salonów samochodowych w przypadku zakupu nowego auta, albo z poprzednim właścicielem, jeśli przedmiotem transakcji-kupna sprzedaży będzie samochód używany. Osoba kupująca samochód nie posiada takiej “siły przetargowej”, albo nie potrafi użyć odpowiednich argumentów, aby skłonić sprzedającego do pewnych ustępstw. Należy pamiętać, że samochód używany traci na wartości, co nie znaczy, że jego jakość jest znacznie gorsza w stosunku do stanu wyjściowego.

 

Pomoc w wyborze odpowiedniego finansowania

 

Doradztwo w zakupie samochodu obejmuje również pomoc w wyborze najlepszej formy finansowania. Dzięki współpracy z dealerami, Twój opiekun jest w stanie przygotować dla Ciebie najlepsze oferty, wynegocjować najkorzystniejszą cenę oraz uzyskać rabat. Kontakty z przedstawicielami salonów samochodowych oraz instytucji finansowych ułatwiają dobór optymalnej formy wsparcia pieniężnego, umożliwiającego zakup samochodu. Doradca pomoże we wszystkich formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu czy leasingu. 

 

Realizacja formalności związanych z dokumentacją zakupu 

 

Pracownik autokomisu, będący dedykowanym opiekunem Kupującego, fachowo zajmuje się dokumentacją, związaną z transakcją zakupu samochodu. Sprawdza więc umowę, fakturę, kompletność i poprawność wszystkich dokumentów, również w przypadku samochodu sprowadzanego z zagranicy. Przygotowuje warunki gwarancji oraz pomaga w wyborze firmy ubezpieczeniowej. i najlepszych warunków ubezpieczenia. Dzięki takiej, kompleksowej obsłudze unikniesz wielu sytuacji stresowych i będziesz mieć pewność, że Twoja transakcja przebiegnie sprawnie i bezpiecznie oraz unikniesz przykrych niespodzianek w przyszłości, z powodu niedopełnienia formalności.Uwieńczeniem doradztwa w zakresie kupna samochodu jest pełne wsparcie serwisowe po usłudze zakupu, możliwe dzięki współpracy Twojego doradcy z firmami i instytucjami z branży motoryzacyjnej. 

Profesjonalne doradztwo w zakresie zakupu samochodu to domena wykwalifikowanych pracowników komisu samochodowego AutoSearch w Warszawie. Przyjdź i przekonaj się osobiście.

Newsletter

Masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z naszej infolinii 24/7

LANG