Współczesny model wykonywanej pracy oraz deficyt w zakresie transportu publicznego sprawiły, że samochód traktowany jest już nie jako dobro wyższego rzędu, ale jako narzędzie niezbędne do normalnego funkcjonowania. Codzienne podróże do miejsca pracy, odwożenie dzieci do szkoły na każdym etapie kształcenia, zakupy, siłownia, basen, kosmetyczka i inne aktywności wymuszają wręcz potrzebę szybkiego i łatwego przemieszczania się na krótkich dystansach. Jaki więc będzie najlepszy samochód do miasta? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze samochodu miejskiego.
Decydując się na samochód miejski warto rozważyć wszystkie plusy i minusy posiadania samochodu małego czy nawet mini.
Samochody miejskie cechuje mały rozmiar (3,5 do 4 metrów długości) oraz niskie koszty eksploatacji. Niewielka pojemność silnika oznacza niższe opłaty, w tym również niewygórowane koszty ubezpieczenia.
Codzienne pokonywanie dziesiątek kilometrów, nie może być przyczyną stresu i napięć związanych z dość wysokimi cenami benzyny czy oleju napędowego. Dlatego samochód miejski z małolitrażowym silnikiem, odznaczający się niskim spalaniem, stanowi idealne rozwiązanie do jazdy po mieście.
Samochody miejskie, mimo niewielkich rozmiarów są wygodne, a ich kabina tak skonstruowana, że nie ogranicza swobody kierowcy i pasażerów. Mały bagażnik nie stanowi tu problemu, gdyż z założenia są to samochody na krótkie trasy, a codzienne zakupy swobodnie się w nich mieszczą. Poza tym, większość samochodów miejskich wyposażona jest w automatyczną skrzynię biegów, co w zakorkowanym mieście pełnym skrzyżowań i sygnalizacji świetlnych jest nieocenione.
Samochód miejski, najczęściej trzydrzwiowy hatchback, mieszczący dwie, cztery, a nawet do 5 osób doskonale sprawdza się na zatłoczonych lub wąskich uliczkach. Ponadto jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o parkowanie. Dużym problemem miast jest zbyt mała ilość miejsc parkingowych w stosunku do ilości samochodów. Mały samochód miejski nie potrzebuje wiele miejsca, niezwykle zwrotny bezpiecznie wpasuje się nawet w niewielkie przestrzenie.
Mały samochód, małe spalanie, małe opłaty. Czy wszystkie parametry, którymi określamy samochody miejskie oznaczają minimalizm? Otóż nie! Samochody miejskie są bardzo dobrze wyposażone, a w niektórych przypadkach nawet luksusowo. Swoim standardem mogą dorównywać co najmniej samochodom klasy średniej, bądź co bądź znacznie droższym i kosztowniejszym w utrzymaniu. Weźmy chociażby oferowany przez AutoSearch w Warszawie samochód Mini Cooper S, Seat Ibiza 1,2 TSI, czy Toyotę Yaris 1.0 Active.
Producenci samochodów miejskich, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stawiają już nie tylko na użyteczność pojazdu, ale w dużej mierze na bogate wyposażenie, zapewniające komfortową i bezpieczną jazdę oraz na nowoczesny design, dopasowany do każdej grupy wiekowej i statusu społecznego kierowcy.
Jeśli chcesz zapoznać się z pełną ofertą samochodów miejskich, (i nie tylko), zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu Autosearch w Warszawie lub podstrony https://autosearch.pl/samochody/.
Przyjęło się, że samochód miejski powinien być mały. Oczywiście, ponieważ gabaryty, niewielka pojemność silnika, lekkość i zwrotność to atuty, które pozwalają na wygodną i bezpieczną jazdę. Jednak nie mamy na myśli wyłącznie samochodów mini. Do jazdy po mieście doskonale służą samochody klasy A, ale też nieco większe – klasy B. Wśród modeli zalecanych do jazdy miejskiej znajdą się więc:
W mieście sprawdzają się również samochody kompaktowe klasy C, które stanowią połączenie małego, taniego samochodu z bogatym wyposażeniem, wygodą, a wręcz luksusem. Wśród hatchbacków, sedanów czy kombi należących do tego segmentu, najlepszy samochód do miasta wybierzesz spośród modeli:
Mając już niezbędną wiedzę na temat samochodów miejskich, rozpoznaj swoje potrzeby i wybierz to, co dla Ciebie najlepsze.