Luksusowe samochody używane - jak kupić pewne auto klasy premium?

Wiele osób zastanawia się czy warto kupić używane auto klasy premium. To zależy od tego, z jakiego źródła pochodzi samochód. Jeśli poprzedni właściciel dbał o niego i odpowiednio serwisował, to znając koszty utrzymania i eksploatacji, nic nie stoi na przeszkodzie , żeby właśnie taki samochód nabyć i długie lata cieszyć się jego wysoką funkcjonalnością oraz bezpieczną, komfortową jazdą. Duże doświadczenie pracowników AutoSearch w handlu luksusowymi samochodami używanymi sprawi, że wśród oferowanych przez nas modeli samochodów klasy premium, z pewnością znajdziesz auto, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

 

Czym są samochody klasy premium?

 

Samochody osobowe klasy premium produkowane są przez marki, sklasyfikowane jako producenci samochodów luksusowych. Są znacznie lepiej wyposażone niż inne modele tego segmentu, ale również znacznie droższe. Ogromne zainteresowanie używanymi samochodami klasy premium wynika z tego, że w pierwszych latach użytkowania mają one największy spadek wartości, a stan techniczny i wygląd, przy właściwym użytkowaniu, pozostaje jak nowy. Po trzech latach eksploatacji jego cena może wynosić nawet 50% wartości nowego samochodu. Luksusowe, używane auto klasy premium jest więc doskonałą alternatywą dla nowych samochodów niższych klas.

 

Czym charakteryzują się samochody klasy premium?

 

Samochody klasy premium wyróżniają się wśród innych wyposażeniem, które niezwykle podnosi komfort jazdy. Wśród atutów należy wymienić: wyciszenie kabiny, wygodne fotele czy odpowiednią amortyzację, która gwarantuje bardzo dobre prowadzenie się samochodu. Producenci samochodów klasy premium wykorzystując nowoczesne technologie, oferują Klientom najnowsze systemy bezpieczeństwa i najwyższą jakość użytych materiałów. Wszystkie elementy wewnątrz samochodu, dopracowane w najmniejszych szczegółach są niezwykle trwałe i odporne na eksploatację.  Poza tym, duże samochody mają duże silniki, a więc i wysoką moc. Używane samochody klasy premium gwarantują więc dobre osiągi. Zadbane i właściwie serwisowane, kilkuletnie auto klasy premium, wciąż wygląda jak nowe, jest ciche, sprężyste i zapewnia wysoki standard podróżowania.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu klasy premium?

 

Każdego Klienta cieszy nabycie luksusowego samochodu w przystępnej cenie. Należy jednak mieć świadomość, że im większy, silniejszy i bardziej skomplikowany samochód, tym większe będą koszty jego eksploatacji. Oczywistym jest to, że używane samochody z czasem wymagają napraw. Żeby w przyszłości uniknąć przykrych niespodzianek, warto więc rozeznać chociażby koszt opon albo szyby czołowej z czujnikiem zmierzchu i ogrzewaniem, nie mówiąc już o bardziej skomplikowanych naprawach zawieszenia, elektryki czy układu napędowego. 

Istotne jest, czy samochód klasy premium objęty jest gwarancją, która daje pewność i ochronę przed nagłymi awariami. Partnerzy dobrych komisów samochodowych takiej gwarancji udzielają na rok lub dwa lata. Zwykle obejmuje ona usterki mechaniczne i elektroniczne. Dzięki gwarancji mamy pewność, że naprawy będą dokonywać wykwalifikowani technicy, używając wyłącznie oryginalnych części. 

Skoro już mowa o częściach zamiennych, to mimo, że te oryginalne są drogie, nie zaleca się stosować tańszych zamienników. Spośród dostępnych podzespołów należy wybierać przynajmniej te, ze średniej półki cenowej. Kupując samochód klasy premium należy się więc liczyć z wysokimi kosztami utrzymania, serwisowania i napraw. 

I jeszcze ubezpieczenie. Ceny polis ubezpieczeniowych są wysokie, sięgające kilku tysięcy złotych. Decydując się na samochód klasy premium warto na początek poszukać samochodu, na który polisa będzie trwała jeszcze kilka miesięcy. Dokonując wyboru trzeba też mieć świadomość, co wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej. Wysokie ryzyko kradzieży, cena samochodu czy koszty napraw to czynniki, decydujące o kosztach ubezpieczenia.

 

Gdzie bezpiecznie kupić luksusowy samochód używany?

 

Używane samochody klasy premium to luksus, na który może sobie pozwolić większość kupujących. Mając do wyboru nowe samochody niższej klasy, Klienci wciąż decydują się na niedrogi segment premium w takiej samej, lub zbliżonej cenie. Aby dokonać bezpiecznego zakupu i przez długi czas cieszyć się z nabytego pojazdu, najlepiej dokonać go w sprawdzonym komisie samochodowym. Kupowanie pojazdu z nieznanego źródła, od handlarza albo pośrednika, wystawiającego oferty w internecie, jest wysoce ryzykowne. Ponieważ jest to samochód, na którym “można zarobić”, wielu oferujących dopuszcza się niedozwolonych praktyk zmniejszania elektronicznie liczby przejechanych kilometrów, ukrywania wad czy usterek, a nawet sprzedawania sprowadzonych z zagranicy, poważnie uszkodzonych samochodów po wypadku. Samochody klasy premium często sprzedawane są, kiedy wymagają poważnych napraw, a właściciel nie chce już ponosić wysokich kosztów. Często nie informuje o tym kupującego, zwykle nieświadomego rozmiaru usterki, ceny części zamiennych i samej naprawy. Dlatego decydując się na zakup samochodu klasy premium, warto zdać się na fachowość i uczciwość pracowników autokomisu, którzy pośrednicząc w transakcji kupna-sprzedaży bardzo skrupulatnie i szczegółowo sprawdzają każdy samochód, będący przedmiotem wymiany.

Newsletter

Masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z naszej infolinii 24/7

LANG