Pośrednictwo w sprzedaży samochodów - dlaczego warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego pośrednika?

Pośrednictwo w sprzedaży samochodów to forma usługi, z której coraz częściej korzystają zarówno kupujący jak i sprzedający. Gwarancja wysokiej skuteczności działania oraz maksymalizacja efektów przy znikomym nakładzie wysiłku i czasu sprawia, że proces sprzedaży pojazdu jeszcze nigdy nie był taki bezproblemowy. Warto więc zadbać o swój komfort życia i powierzyć sprzedaż samochodu komuś, kto zrobi to najlepiej.

 

Jak się odbywa pośrednictwo w sprzedaży samochodów?

 

Pośrednictwo polega na tym, że wszystkimi czynnościami związanymi ze sprzedażą samochodu zajmuje się firma, w zamian za określone wynagrodzenie lub procent od transakcji, uzgodniony uprzednio ze sprzedającym. Zlecenie sprzedaży pośrednikowi, pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć zbędnego wysiłku i stresu, związanego ze zbyciem samochodu. Nasza firma Auto Search w Warszawie skutecznie pośredniczy w sprzedaży samochodów używanych. Doświadczeni pracownicy fachowo zajmują się kontaktem z potencjalnymi nabywcami, udzielają im rzeczowych informacji, negocjują najkorzystniejszą cenę i sprawiają, że cały proces sprzedaży samochodu przebiega sprawnie i satysfakcjonująco dla wszystkich stron transakcji.

 

Zalety korzystania z pośrednictwa sprzedaży samochodu

 

Korzystanie z pomocy pośrednika przy sprzedaży samochodu ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to osoba doświadczona i doskonale zorientowana w branży motoryzacyjnej, dlatego z całą pewnością nie dopuści do sprzedaży pojazdu na niekorzystnych warunkach, a wręcz przeciwnie, będzie to kwota najwyższa z możliwych. Ponadto, cała procedura sprzedaży jest przeprowadzana w zasadzie bez udziału sprzedającego, konsultacje odbywają się przez formularz na stronie internetowej, pocztę elektroniczną lub telefonicznie. Pracownik firmy pośredniczącej w transakcji kupna-sprzedaży, zajmuje się przemieszczeniem samochodu do firmy lub bezpośrednio do kupującego. Oprócz tego, przeprowadza wszystkie formalnościami związane ze sprzedażą auta, skomplikowane dla zleceniodawcy, zwłaszcza jeśli chodzi o pojazd sprowadzony z zagranicy.

 

Formy zbycia samochodu używanego

 

Firmy pośredniczące oferują dwie formy zbycia pojazdu. Pierwsza z nich polega na skorzystaniu z pośrednictwa w sprzedaży, a druga na sprzedaży natychmiastowej.

Pośrednictwo w sprzedaży rozpoczyna się od wyceny auta i ustalenia wysokości prowizji dla pośrednika. Następnie firma przygotowuje samochód do sprzedaży, sporządza ofertę, zamieszcza ogłoszenie na stronie internetowej, tak aby trafiło do jak największej grupy zainteresowanych. Zlecający sprzedaż może, przez czas oczekiwania na zawarcie transakcji, pozostawić samochód u siebie lub powierzyć do przechowania firmie pośredniczącej. W tym czasie za wszystkie kontakty z potencjalnymi nabywcami odpowiadają pośrednicy, umawiają spotkania, prezentują dany pojazd i dopełniają formalności sprzedaży po cenie ustalonej ze sprzedającym. 

 

Proces sprzedaży natychmiastowej, który również znajduje się w ofercie Auto Search to znacznie szybszy sposób na sprzedaż samochodu, nie wymagający poszukiwania kupującego. W tym przypadku pośrednik, po obustronnym zaakceptowaniu wyceny samochodu, przelewa na konto sprzedającego ustaloną kwotę, a następnie odbiera samochód ze wskazanego miejsca. Taka forma sprzedaży pozwala sprzedającemu zaoszczędzić mnóstwo czasu, uniknąć wszystkich czynności okołosprzedażowych i gwarantuje bezpieczny, szybki transfer środków pieniężnych. 

Usługi Auto Search w zakresie kupna-sprzedaży samochodu, dodatkowo wzbogaca oferta cesji leasingu.

 

Wycena fundamentem udanej transakcji

 

Wycena używanego samochodu dla osoby, która nie jest do końca zorientowana w tematyce motoryzacyjnej jest bardzo trudna. Należy pamiętać, że nie tylko rocznik decyduje o wartości samochodu, ale też przebieg, bezawaryjność modelu czy stan techniczny. Kupujący, chcąc obniżyć cenę, będzie doszukiwał się usterek, braków w dokumentacji serwisowej czy innych przyczyn.. Sprzedający zaś często ulegają naciskom kupującego, wskutek czego wartościowe i zadbane samochody wyceniają zbyt nisko. Również chęć czy potrzeba szybkiego zbycia samochodu, naraża sprzedającego na stratę przy wycenie pojazdu poniżej jego wartości. Doskonałym rozwiązaniem może być w takiej sytuacji forma sprzedaży natychmiastowej, gdzie samochód kupuje komis lub punkt pośrednictwa sprzedaży po cenie, którą ustalił sprzedający.

 

Profesjonalizm pośrednika podstawą zaufania

 

Wsparcie sprzedającego samochód przez pracownika z Auto Search może okazać się nieocenione. Pośrednik przejmuje opiekę nad całą transakcją, począwszy od przygotowania oferty, aż do sfinalizowania sprzedaży. Przygotowuje samochód, sprawdza jego wszystkie parametry, odpowiednio go eksponuje, konstruuje ofertę tak, aby przyciągnąć uwagę przyszłego nabywcy, zajmuje się kontaktami z osobami zainteresowanymi oraz dokumentacją i załatwia wszystkie formalności. Osoba zbywająca samochód może czuć się pewnie, że wszystkie skomplikowane czynności sprzedaży zostaną właściwie przeprowadzone.

 

Oszczędność czasu podstawą działania

 

Powierzając swój samochód pośrednikowi sprzedaży, zlecający oszczędza sporo czasu, który musiałby poświęcić na spotkania z potencjalnymi kupującymi, kontakty, rozmowy czy oględziny samochodu. Pośrednik przejmuje wszystkie te obowiązki, a sprzedającego angażuje tylko w momencie finalizowania transakcji i podpisania umowy. Ustala przy tym termin dogodny dla obu stron. 

 

Techniki negocjacji gwarancją sukcesu

 

Wyspecjalizowani pracownicy firmy pośredniczącej w sprzedaży samochodów, posiadają ogromne doświadczenie w negocjacjach. Dzięki temu potrafią tak poprowadzić rozmowę, że drobne mankamenty używanego samochodu przedstawiają jako naturalne zjawisko, wynikające z użytkowania i nie wpływające na obniżenie ceny. Ponadto, potrafią skupić uwagę kupującego na atutach danej marki samochodu czy modelu. Umiejętne i fachowe przedstawienie oferty, pobudza zainteresowanie klienta i sprawia, że to on zaczyna zabiegać o wybrany pojazd. Pozwala to na uzyskanie ceny, którą ustalił sprzedający i która najbardziej będzie go satysfakcjonowała. 

Newsletter

Masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z naszej infolinii 24/7

LANG