Coupe - opis i charakterystyka rodzaju nadwozia

Nadwozie samochodu definiuje jego cechy charakterystyczne oraz określa wady i zalety konkretnego modelu. Znajomość poszczególnych typów nadwozia, jest warunkiem koniecznym do dokonania trafnego zakupu samochodu, odpowiadającego potrzebom nabywcy. W przypadku wyboru samochodu z nadwoziem Coupe, wybór jest o tyle trudniejszy, że istnieje na rynku sporo połączeń innych rodzajów nadwozia z Coupe.  

 

Jak wygląda Coupe?

 

Samochody z nadwoziem typu coupe łatwo rozpoznać ze względu na ich charakterystyczny wygląd.

 

Co wyróżnia Coupe:

  • opływowy kształt
  • długie i szerokie nadwozie
  • nadwozie dwubryłowe
  • niska linia dachu i zawieszenia
  • mocno opadający ku tyłowi dach
  • modele dwudrzwiowe lub czterodrzwiowe
  • bezramkowe szyby w drzwiach
  • klapa bagażnika otwierana bez szyby
  • sportowy wygląd i charakter

Coupe – jaki to samochód?

 

Nazwa Coupe, tłumaczona z języka francuskiego jako „obcięty” lub „ucięty”, doskonale oddaje cechy tego rodzaju nadwozia. Coupe posiada niski, miękko opadający ku tyłowi dach i długą maskę

 

Dwubryłowe, zamknięte nadwozie Coupe oraz dynamiczny i opływowy kształt sprawiają, że jest on traktowany jako samochód sportowy

 

Droższy w utrzymaniu od innych samochodów, Coupe stanowi połączenie elegancji i mocy. Często jest więc wybierany przez indywidualistów, którzy dobierając samochód do własnych cech, wyrażają siebie.

 

Samochody z nadwoziem coupe są szerokie, niskie i długie, przy czym posiadają zgrabne kształty i ponadprzeciętne osiągi. Z reguły Coupe występuje w wersji dwudrzwiowej, a siedzenia w drugim rzędzie są niepełnowymiarowe. 

 

Jak wygląda jazda samochodem z nadwoziem typu Coupe

 

Z reguły samochody Coupe posiadają jedną parę drzwi, choć coraz częściej producenci wprowadzają na rynek wersje czterodrzwiowe.

 

Mimo, że Coupe pomieści czterech pasażerów, nie jest to samochód przeznaczony do rodzinnych podróży w dłuższe trasy. Siedzenia w tylnym rzędzie są zbyt małe, dlatego Coupe określane są terminem 2+2. Dwa wygodne fotele z przodu zapewniają wygodną jazdę kierowcy i pasażerowi. Fotele w drugim rzędzie nie są pełnowymiarowe. Na tylnej kanapie wygodnie będą podróżować dzieci, mogą też być przewożone bagaże. 

 

Traktowanie samochodu z nadwoziem typu coupe jako pojazdu dla dwóch osób wynika również z niskiej linii dachu, która ogranicza przestrzeń nad głowami w kabinie pasażerskiej.

 

Dla kogo przeznaczone są samochody Coupe?

 

Auta typu coupe wyróżniają się sportową specyfikacją zawieszenia i układu kierowniczego. Posiadają doskonałe przyspieszenie, nie tylko dzięki wysokiej mocy silnika, ale również poprzez opływowy kształt samochodu. 

 

Szybka i dynamiczna jazda sportowego Coupe sprawia, że jest to idealny samochód dla określonego segmentu odbiorców. Niezależnie od tego czy ktoś jest zainteresowany kupnem samochodu sportowego, czy nie, Coupe zawsze przyciąga uwagę swoim atrakcyjnym i prestiżowym wyglądem.

 

Coupe występuje w wielu wersjach, często stanowi też połączenie z innymi rodzajami nadwozia. To sprawia, że jest dostępny niemal dla każdego użytkownika, zgodnie z jego preferencjami. Z powodzeniem znajduje więc odbiorców w każdej grupie wiekowej. 

 

W ofercie Auto Search posiadamy wiele marek samochodów z nadwoziem Coupe, a wśród nich modele: Audi S5 i Audi R8 Green Hell, Porsche 911 4 GTS, Porsche 911 Carrera 4S, BMW 430i M Sport, BMW M8 Competition, Mercedes CL500, Mercedes AMG C63s, Ford Mustang GT, a dla koneserów Lamborghini Huracan

 

Szczegóły oferty znajdą państwo na stronie https://autosearch.pl/samochody/, klikając przy wybranym modelu w zakładkę „więcej informacji”.

 

Czym się różni Coupe od innych typów nadwozia?

 

Coupe i hatchback występują w wersji dwudrzwiowej, jednak różni je klapa bagażnika. W hatchbacku otwierana jest razem z szybą, co klasyfikuje go jako auto trzydrzwiowe. W poszczególnych modelach coupe, występuje wyraźnie wydzielony bagażnik, który może otwierać się razem z tylną szybą lub oddzielnie. Poza tym, Coupe jest większe od hatchbacka, ale ze względu na nisko poprowadzoną linię dachu oferuje mniej miejsca dla pasażerów w drugim rzędzie siedzeń. 

 

Czterodrzwiowe Coupe może być kojarzone z sedanem, ale jest znacznie niższe. Dlatego też przestrzeń w kabinie pasażerskiej Coupe jest mniejsza niż w sedanie. Wyższy sedan ma większe okna i zapewnia kierowcy lepszą widoczność. Sedan nie posiada bezramkowych szyb, jak to ma miejsce w eleganckim i stylowym coupe. 

 

Newsletter

Masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z naszej infolinii 24/7

LANG