Samochody poleasingowe - co warto wiedzieć?

Klienci z rezerwą podchodzą do zakupu samochodu poleasingowego. Wciąż jeszcze panuje przekonanie, że samochody poleasingowe, są w złym stanie technicznym i posiadają duży przebieg. Większość kierowców myśli, że skoro samochód po zakończeniu kontraktu jest zwracany do firmy udzielającej leasingu, to leasingobiorca nie dba o niego i nadmiernie eksploatuje. Nic bardziej mylnego, zapisy w umowach leasingowych jasno określają warunki użytkowania samochodu oddanego w leasing.  

 

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

 

Samochód poleasingowy to samochód, który był używany od nowości, na podstawie umowy leasingowej, przez jednego właściciela. Mimo, że czas trwania leasingu może trwać od dwudziestu czterech miesięcy do siedmiu lat, to najdłuższy okres finansowania stosowany przez leasingodawców nie przekracza z reguły pięciu lat. 

 

Samochody poleasingowe są stosunkowo młode, a przy tym sprawne i zadbane. Utrzymania pojazdu w dobrym stanie wymaga umowa leasingowa, a ma to pośrednio związek z obowiązkowym ubezpieczeniem samochodu przez leasingobiorcę. Poza tym auta brane w leasing na firmę, służą celom reprezentacyjnym, z zasady są więc czyste, utrzymane w porządku, w wielu przypadkach również poddawane detailingowi.

 

Osoba biorąca samochód w leasing, jest zobowiązana do jego serwisowania i ponoszenia kosztów napraw. To właśnie umowa z firmą leasingową zobowiązuje kierowcę do dbania o pojazd. Przez cały czas trwania leasingu leasingobiorca ma obowiązek dokonywania napraw w autoryzowanych serwisach. Wszystkie usterki czy nawet najmniejsze obtarcia lakieru są opisane przy zwrocie auta. Leasingobiorca płaci za wszelkie uszkodzenia samochodu.

 

Samochody poleasingowe to samochody, które po zakończeniu umowy leasingu zostały zwrócone przez leasingobiorcę do firmy, która udzieliła leasingu. Jeśli leasingobiorca rezygnuje z możliwości wykupu samochodu, to pojazd jest szczegółowo sprawdzany pod względem technicznym oraz ogólnego zużycia i ponownie wystawiony do sprzedaży, wynajmu lub kolejnego leasingu.

 

Sprawdź w salonie Auto Search Warszawa, które oferty aut zawierają tę korzystną dla Klienta formę finansowania, czyli leasing oraz jakie posiadamy samochody poleasingowe.

 

Czym wyróżniają się samochody poleasingowe?

 

Istnieje wiele czynników, które sprawiają, że samochody poleasingowe cieszą się dużą popularnością:

  • pewny, sprawdzony, niewielki przebieg
  • dobry lub bardzo dobry stan techniczny
  • udokumentowana historia serwisowa
  • średni wiek aut poleasingowych
  • niemal nowe samochody po zakończeniu krótkiego, minimum dwuletniego kontraktu
  • gwarancja producenta lub dealera samochodowego
  • kompletna dokumentacja
  • niewygórowana cena za samochód poleasingowy 

Czy każdy może nabyć samochód poleasingowy?

 

Oferta samochodów poleasingowych skierowana jest do wszystkich użytkowników pojazdów. Zakup takiego samochodu jest inwestycją pewną i bezpieczną. Samochody poleasingowe są niemal nowe, mają pewną historię, kompletną dokumentację i bardzo dobry lub dobry stan techniczny. Oferowane przez wiarygodne firmy leasingowe, stanowią swego rodzaju gwarancję, że są to auta bezwypadkowe, nie skrywające żadnych wad czy usterek. To samochody pewne i sprawdzone, jakich nie spotkasz na giełdzie czy u prywatnego handlarza samochodami.

 

Firmy oferujące samochody poleasingowe z reguły posiadają pojazdy z różnym typem nadwozia, idealne zarówno do celów prywatnych, jak i dla firmy. Ważna dla Klienta jest możliwość wyboru odpowiedniej marki, modelu czy klasy samochodu. W ofercie Auto Search Warszawa znajdują się samochody z każdego typu, a więc: Sedan, Hatchback, Kombi, SUV lub typowo terenowy, Coupe, Cabrio, Van oraz samochody dostawcze.

 

Naszą  ofertę i formy finansowania sprawdzisz tutaj: https://autosearch.pl/samochody/

 

Jakie są warunki zakupu aut poleasingowych?

 

Samochody poleasingowe można nabyć za gotówkę lub na kredyt. Klient może wybrać również inne opcje finansowania samochodu: najem długoterminowy lub leasing. Jakie z tego płyną korzyści dla Klienta? Jeśli, w przypadku leasingu, nie zdecyduje się na wykup użytkowanego samochodu, to po zakończeniu umowy może pozostawić samochód w firmie leasingowej i wybrać inny, nowszy lub taki, który będzie w większym stopniu zaspokajał jego bądź co bądź zmieniające się potrzeby.

 

Samochody poleasingowe są znacznie tańsze niż ich odpowiedniki z salonu, przy czym ich stan techniczny jest niewiele gorszy. Po zakończeniu umowy leasingowej, samochody sprzedawane są bowiem za cenę o wiele niższą niż cena rynkowa.

 

Sprawdź także:

 

Newsletter

Masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z naszej infolinii 24/7

LANG